pamukkale tour (1)

Wycieczka do Pamukkale

 • Zobaczysz na własne oczy cud świata – Pamukkale i będziesz miał okazję wykąpać się w basenie termalnym Kleopatry. Doświadczysz na własnej skórze, jak wyglądało życie w starożytnym mieście Hierapolis i mieście zmarłych Nekropolii.
 • Najlepszy czas spędzony na wakacjach to wycieczka do PAMUKKALE!

Możesz zarezerwować teraz !

Wycieczka do Pamukkale Informacja

CO PRZED TOBĄ?

 • Zobaczysz na własne oczy cud świata – Pamukkale i będziesz miał okazję wykąpać się w basenie termalnym Kleopatry. Doświadczysz na własnej skórze, jak wyglądało życie w starożytnym mieście Hierapolis i mieście zmarłych Nekropolii.
 • Najlepszy czas spędzony na wakacjach to wycieczka do PAMUKKALE!

 

Wycieczka do Pamukkale jest jedną z najpopularniejszych w Turcji. Jak mówi tureckie przysłowie: „Każdy, kto nie był w Pamukkale, nie wydawał się znać Turcji”.

Sama Kleopatra przybyła do Pamukkale, aby wykąpać się w jego leczniczych wodach.

Gorące źródła wody termalnej tworzą białe kaskady wapienne z basenami termalnymi na zboczach Pamukkale. Lecznicze właściwości wody poczujesz zarówno spacerując po wapiennych kaskadach, jak i pływając w starożytnym basenie Kleopatry. Wody Pamukkale leczą choroby skóry, choroby serca, otyłość, astmę czy reumatyzm. Woda pitna z Pamukkale pomaga nawet w leczeniu wrzodów żołądka.

Pamukkale służyło w starożytności jako uzdrowisko w Hierapolis. Ocalałe pozostałości można jeszcze podziwiać w postaci antycznego teatru, Świątyni Apolla, Łazienek Rzymskich, systemu akweduktów, bramy miejskiej czy największej zachowanej antycznej nekropolii w Azji, gdzie można zobaczyć ponad 1000 rzeźbionych sarkofagów .

Całodniowa wycieczka autobusowa, w tym pełne wyżywienie, jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych. Pamukkale to miejsce, które z pewnością oczaruje Cię piękną, specyficzną scenerią i starożytną historią.

Ważny:

Aby ubiegać się o zniżkę, dzieci muszą posiadać paszport (kopię paszportu). Podczas podróży zaplanowana jest wystarczająca liczba przerw na toaletę. Po przybyciu na parking Pamukkale-Hierapolis wysiadamy z autobusu i zabieramy ze sobą przybory kąpielowe, aparaty fotograficzne itp. Drogi w Hierapolis są nierówne, a dojazd do teatru dość stromy, dlatego polecamy solidne buty lub sandały z twardym podeszwa. Chodzenie po wapiennych tarasach jest dozwolone tylko boso, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni .Przed wejściem do wapiennych skał będziesz mógł zostawić buty w przeznaczonych na to kartonach lub będziesz mógł włożyć je do plecaka i zabrać ze sobą. Należy przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa. Nawierzchnia na tarasach jest bardzo śliska, szczególnie w miejscach, gdzie stale płynie woda. W wolnym czasie możesz skorzystać z lokalnego samochodu lub autobusu, który zawiezie Cię do starożytnej nekropolii za opłatą. Basen Kleopatry posiada publiczne toalety, prysznice i sejfy. Podczas zwiedzania zapewniamy przewodnika.

Rezerwacja terminu możliwa jest pod adresem:

czwartek, niedziela

Co zabrać ze sobą?

 • Paszporty dzieci (kopia), strój kąpielowy, ręcznik, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem ​​do opalania, gotówkę, aparat + kamera.
 • Zalecamy również zabranie pakietu śniadaniowego z recepcji/kuchni hotelowej (poinformowanie w recepcji dzień wcześniej).
 • W miesiącach kwiecień-maj oraz wrzesień-listopad polecamy lekką kurtkę w góry.

W cenie:

 • Transport klimatyzowany z hotelu
 • bilety do Pamukkale, Hierapolis i Nekropolii
 • śniadanie z gorącym napojem
 • obiad (bufet z kebabem)
 • transport klimatyzowany
 • dodatkowe jednodniowe ubezpieczenie zdrowotne
 • klimatyzowany transport z powrotem do hotelu
 • obiad

Nie wliczone w cenę:

 • dodatkowe napoje, pamiątki

Program

 • Wyjazd z Alanyi w godzinach porannych między 3:00 – 4:00. Ze względu na temperaturę ten wczesny wyjazd jest lepszy. Po drodze zatrzymamy się na śniadanie z gorącym napojem (w cenie) w typowej górskiej chacie. Jedziemy dalej w kierunku miasta Denizli. Dojeżdżamy do Pamukkale. Po przybyciu na parking udajemy się do skansenu (Pamukkale, Hierapolis, Kleopatra, Necropolis).
 • Przejdziemy się po wapiennych tarasach i poznamy łaźnie rzymskie oraz starożytny basen leczniczy Kleopatry, który znajduje się i jest centrum skansenu Hierapolis-Pamukkale. Będziesz miał dostęp do toalet, baru i wygodnych siedzeń. Po przerwie udajemy się do starożytnego gigantycznego rzymskiego teatru, Świątyni Apolla, i schodzimy do podziemi, gdzie rządził Hades.
 • Zabierzemy Cię na lunch. Będzie można skosztować przeróżnych kebabów, zup, ciepłych i zimnych przystawek, sałatek oraz słodkich tureckich deserów.
 • Odległość z Alanyi do Pamukkale w jednym kierunku wynosi około 380 km (około 5 godzin jazdy + 1 godzina na 2 przerwy na posiłki).
 • W cenie wycieczki zapewnimy Państwu śniadanie z gorącym napojem + obiad (bufet z kebabem) + kolację.
 • Droga powrotna do hotelu

Recenzje od naszego klienta

customer-reviews (1)

Polecam biuro podróży Wakacje w Turcji. Podobała nam się wycieczka do Side, zwiedzanie meczetu, starożytnego miasta, rejs statkiem po rzece Manavgat. Szczególnie cieszy nas obsługa Pani Lenki, która ma ogromną wiedzę na temat Turcja i jest w stanie przekazać to w miły i spokojny sposób.Gorąco polecamy wycieczki tego biura podróży

Eva Kalinová

Zarezerwowaliśmy kilka wycieczek (Kapadocja, kanion Tazi, rafting, kanion Sapadere). Wszystkie były doskonale zorganizowane i widzieliśmy wiele ciekawych miejsc. Przewodnicy wycieczek dopasowywali nieco wycieczki do naszych potrzeb (punkt widokowy Kapadocja). Bardzo polecam tego touroperatora! Dziękuję bardzo !!( Huseyin i Lenka )

Jiří Máčal
customer-reviews (4)

Świetna organizacja, czas i cała wyprawa była fascynująca! Nocowaliśmy w Kapadocji w niesamowitym hotelu z piękną okolicą. Przewodniczka (Lenka) pasjonuje się Turcją i dlatego wszyscy jej z przyjemnością słuchamy. polecam Wakacje w Turcji.Lenka Navrátilová

Lenka Navrátilová

Potrzebujesz pomocy ?

Możesz się z nami skontaktować.

Inne wycieczki