Green Kanion

Oprócz słynnego morza, plaż i słońca, obszar Side-Manavgat jest także domem dla wielu pięknych cudów natury. Green Canyon może być najpiękniejszą atrakcją przyrodniczą w rejonie Side. Jezioro Oymapınar Dam ze szmaragdowymi wodami, bujnymi lasami i ćwierkającymi ptakami na drzewach sprawia, że czujesz się jak w świecie snów. Dołącz do pięknej wycieczki łodzią z Tours Turkey, szansą na kąpiel w turkusowych wodach jeziora, pysznym lunchem i nieograniczonymi napojami bezalkoholowymi przez cały dzień. Nic dziwnego, że wycieczka łodzią Green Canyon jest bardzo popularna wśród wczasowiczów w okolicy Side.

Zapora na jeziorze Oymapınar
Zapora zbudowana na rzece Manavgat w 1984 roku. Jest to zapora o wysokości 185 m. Jest to sztuczna zapora słodkowodna o pojemności 300 milionów metrów sześciennych. Zapora Oymapınar, zbudowana na tej rzece, jest piątą co do wielkości zaporą w Turcji i zaspokaja potrzeby regionu w zakresie energii elektrycznej i wody. Zapora ta utworzyła jezioro o nazwie Green Canyon. Jezioro to jest jedynym jeziorem zaporowym nadającym się do wycieczek łodzią w Turcji. Wokół jeziora znajdują się wysokie klify, źródła, lasy zawierające różne rodzaje drzew i wiele naturalnych piękności.

Naturalne bogactwo Zielonego Kanionu
Ze swoim spokojnym szmaragdowym jeziorem, roślinnością o wielu odcieniach zieleni i różnorodną fauną i florą, Green Canyon jest jak obraz namalowany przez utalentowanego artystę. Obszar ten jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Przede wszystkim jest to siedlisko zagrożonej wyginięciem sowy jarzębatej. Podczas tej wycieczki możesz zobaczyć i sfotografować ten gatunek. Na jeziorze lub na zalesionych wzgórzach można zobaczyć wiele zwierząt, takich jak gęsi, kaczki, mewy, kozy, dzikie świnie i ptaki.

Polecamy wizytę w Green Canyon każdemu, kto chce cieszyć się relaksującym i wspaniałym pobytem w romantycznej przyrodzie. Gorąco polecamy rodzinom z dziećmi.

Zapłać w autobusie